Top Implant Leszek Kobyliński oferuje implanty dentystyczne firmy Paltop

Rotomir
Mirrodent Drukuj Email

 

 

– samoczyszczące i odsysające lusterko

 

                                                                

 

  

– samoczyszczące i odsysające lusterko


 Rotomir to jednocześnie lusterko dentystyczne i urządzenie odsysające. Takie połączenie dwóch istotnych funkcji w jednym urządzeniu zapewnia więcej miejsca w jamie ustnej, daje lepszą ergonomię i poprawiony komfort pacjenta. Dentysta sam obsługuje instrument, dzięki czemu asystentka dentystyczna może zająć się innymi zadaniami zwiększając efektywność pracy całego zespołu. Rotomir zachowuje czystą powierzchnię lusterka – zapewniając dentyście dobrą widoczność – dzięki opatentowanej szybkiej rotacji. Rotomir to pod wieloma względami nowa epoka w pracy gabinetu dentystycznego.


DOBRZE  PRZYJĘTY WYNALAZEK

Odsysanie płynów z jamy ustnej jest czynnością niezbędną podczas pracy dentysty lub higienistki dentystycznej z pacjentem. Podczas stosowania wiertła lub skalera ultradźwiękowego niezbędne jest używanie systemu

odsysania w celu odprowadzenia zużytej wody chłodzącej, śliny, zanieczyszczeń, oparów rtęci i innych toksycznych gazów. Działania te pochłaniają niepotrzebnie dużo czasu całemu zespołowi dentystycznemu. Dentysta Stefan Gunnarsson z Karlskrony w  Szwecji opracował ten jedyny w swoim rodzaju instrument, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony dentystów. Rotomir to dzisiaj nieoceniona pomoc w codziennej pracy wielu dentystów i higienistek dentystycznych.


MNIEJSZA LICZBA INSTRUMENTÓW

Połączenie lusterka i ssaka w jednym urządzeniu zmniejsza liczbę instrumentów znajdujących się jednocześnie w jamie ustnej pacjenta. Oznacza to większy komfort dla pacjenta, a dentyście daje większą swobodę pracy. Instrument ten oferuje dentystom nowe możliwości swobodnej pracy i poprawia efektywność  leczenia.

 

ŁATWE W OBSŁUDZE UNIWERSALNE URZĄDZENIE ODSYSAJĄCE

Rotomir jest uniwersalnym urządzeniem odsysającym o niskim poziomie hałasu. Jest łatwy w stosowaniu oraz kompatybilny z wszystkimi standardowymi urządzeniami odsysającymi i jest podłączany bezpośrednio do układu ssania na unicie. Rotomir był badany na wniosek SP (Szwedzkiego Narodowego Instytutu Badań i Kontroli), został dopuszczony do stosowania i uzyskał znak CE.

 

SAMOOCZYSZCZENIE DZIĘKI SILE ODŚRODKOWEJ

Lusterko dentystyczne znajduje się stale w polu działania wody chłodzącej z wiertła lub skalera ultradźwiękowego. Rotujące lusterko Rotomir czyści się samoistnie. Woda jest z niego ściągana dzięki działaniu siły odśrodkowej i jednocześnie odsysana. Napędzana powietrzem układu odsysania turbina urządzenia obraca się z prędkością około 12.000 obrotów na minutę.

 

ŁATWOŚĆ UTRZYMANIA HIGIENY W GABINECIE 

Rotomir daje się łatwo rozebrać i oczyścić. Wszystkie jego komponenty można sterylizować w autoklawie.

 

WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI

Praca Rotomirem daje dentyście możliwość samodzielnej obsługi lusterka i urządzenia odsysającego. Eliminuje to niepotrzebną stratę czasu i pozwala asystentce na zajęcie się innymi zadaniami zwiększając w ten sposób efektywność pracy całego zespołu.  Rotomir zwalnia ręce i czas, oferując nowe możliwości poprawy ekonomiki pracy gabinetu.

 

 

 

LEPSZY KOMFORT PRACY

Rotomir to zmniejszone obciążenie dla nadgarstków i lepsza kontrola języka, warg i policzków pacjenta. Im lepsza ergonomia, tym bezpieczniejszy proces leczenia. Dla asystentki oznacza to mniejsze obciążenie kręgosłupa, ponieważ nie musi trzymać ssaka podczas wiercenia, a pacjent może być leczony w pozycji półsiedzącej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mirrodent AB,        371 49 Karlskrona, Sweden


 

 


Jesteś w:  : Strona główna Inne produkty Rotomir